Audyt FSC

18 września 2020

We wrześniu 2020 roku po raz kolejny poddaliśmy się audytowi FSC. Zakończyliśmy go bez działań korygujących, potwierdzając długoterminowe zaangażowanie TINTY w System Zarządzania Zasobami Leśnymi.

FSC to znana organizacja międzynarodowa, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Pod uwagę bierze się tu aspekty społeczne, ekologiczne oraz ekonomiczne. Organizacja weryfikuje, czy poddawane audytowi podmioty wytwarzają produkty z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł, a łańcuch dostaw obsługiwany jest kompleksowo przez certyfikowane firmy, dopełniające tych samych standardów.

Rodzaje oznaczeń FSC

  • FSC 100% – dla produktów wykonanych z drewna, które pochodzi wyłącznie z lasów certyfikowanych w systemie FSC.
  • FSC Recycled – dla produktów, które zostały wykonane z drewna lub papieru pochodzącego w całości z materiałów odzyskanych.
  • FSC MIX – dla produktów, które zostały wykonane z drewna pochodzącego z materiałów z certyfikatem FSC, z recyklingu lub z drewna kontrolowanego. Nie jest to pełna certyfikacja w systemie FSC, jednak drewno kontrolowane nie może być pozyskiwane: w sposób niezgodny z prawem, z naruszeniem prawa oraz z plantacji lub lasów, w których drzewa są modyfikowane genetycznie.