Audyt FSC zakończony sukcesem!

18 września 2020

17.09.2020 r. mieliśmy audyt FSC, który po raz kolejny przeszliśmy pozytywnie.
Dla zainteresowanych kilka słów o tym, co to takiego: FSC to międzynarodowa organizacja wyznaczająca standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, biorąca pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. Zapewnia, że produkty z logo FSC zostały wykonane z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł, przez certyfikowane firmy spełniające te standardy w całym łańcuchu dostaw.

Wyróżniamy trzy rodzaje etykiet FSC:

  1. FSC 100% – oznacza, że produkt wykonano z drewna pochodzącego wyłącznie z lasów certyfikowanych w systemie FSC;
  2. FSC Recycled – oznacza, że produkt został wykonany z drewna lub papieru w całości pochodzącego z materiałów odzyskanych;
  3. FSC MIX – oznacza, że produkt jest wykonany z drewna pochodzącego z materiałów z certyfikatem FSC, z recyklingu lub z drewna kontrolowanego. Nie jest to pełna certyfikacja w systemie FSC, jednak drewno kontrolowane nie może być pozyskiwane: w sposób niezgodny z prawem, z naruszeniem praw, z plantacji lub z lasów, gdzie drzewa są modyfikowane genetycznie.

Niezależnie od rodzaju etykiety FSC na produkcie jesteśmy pewni, że nie jest on wyprodukowany kosztem lasu, roślin, zwierząt, ani ludzi, których byt od niego zależy.